Tiedotteet

Asiointi ja yhteystiedot

Suosittelemme asiointia puhelimitse ja sähköpostitse koronatilanteen ja kontaktien välttämisen vuoksi. Ilmoituksia voi tehdä myös nettisivujemme kautta.

Noudatamme valtioneuvoston ja THL:n antamia määräyksiä ja suosituksia.

YHTEYSTIEDOT:

Isännöitsijät

Petri Pennanen 050 0554 240 petri.pennanen@slnisannointikeskus.fi
Jukka Vasara 044 5966 110 jukka.vasara@slnisannointikeskus.fi
Marko Seppänen 040 5966 129 marko.seppanen@slnisannointikeskus.fi
Tuomas Laamanen 044 5966 118 tuomas.laamanen@slnisannointikeskus.fi
Esko Behm 044 5966 121 esko.behm@slnisannointikeskus.fi
Roope Tolvanen, 044 5966 122 roope.tolvanen@slnisannointikeskus.fi

Tekninen isännöinti:

Juha Rinkinen 044 596 6120 juha.rinkinen@slnisannointikeskus.fi

Kirjanpitäjät / Kiinteistösihteerit:

Lea Turtiainen 044 5966 113 lea.turtiainen@slnisannointikeskus.fi
Niina Lýra 044 5966 112 niina.lyra@slnisannointikeskus.fi
Eveliina Honkanen 044 5966 114 eveliina.honkanen@slnisannointikeskus.fi

Jos asiointisi edellyttää käyntiä Isännöintikeskuksen toimistolla, pyydämme kiinnittämään huomiota turvaväleihin ja käsihygieniaan sekä käyttämään maskia. Sisäänkäynnin yhteydessä on tarjolla käsidesiä sekä maski asioinnin ajaksi.


Kauppakassipalvelu

Hidastetaan koronaviruksen leviämistä, turvataan terveydenhuollon kantokyky ja suojellaan riskiryhmiä.

Kaupungin kauppakassipalvelu auttaa niitä ikäihmisiä ja riskiryhmiä, joilla ei jostain syystä ole mahdollisuutta muihin palveluihin. Ensisijaisesti suositellaan käytettävän lähimmäisen apua, kauppojen ja yrittäjien tarjoamia palveluita ja kolmannen sektorin palveluita.

Lisätietoja ja kauppakassitilaukset ma-pe klo 8-16:

Savonranta 044 417 4106
Kerimäki 044 417 4156
Punkaharju 044 417 4223
Savonlinna (itäpuoli) 044 417 4090
Savonlinna (keskusta) 044 417 4206
Savonlinna (länsipuoli) 044 417 4196

Kauppakassipalvelu